Līdz 31. maijam Kolkas Lībiešu saieta namā apskatāma multimediāla izstāde “Tautasdziesmu teicējas. 1991”. Izstāde ir ceļojoša, un ar to jau iepazinušies Otaņķu un Jūrkalnes iedzīvotāji, kā arī rīdzinieki un galvaspilsētas viesi Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.
Izstādē satiekas laiks un cilvēki, tautasdziesmas un novadi, kā arī skatītāja pieredze un sajūtas, ciemojoties pie tautasdziesmu teicējām tagad nu jau pirms 31 gada. Materiāliem īpašu vērtību piešķir tas, ka tie uzņemti pirmajā atdzimušās brīvvalsts gadā. Darbs ir daļa no Latvijas vēstures, sākotnēji tā bija dokumentālā kino operatora Andra Slapiņa (1949–1991) iniciatīva, kurš Rīgas videocentrā rosināja veikt izbraukuma ekspedīcijas pie tautasdziesmu teicējām, bet nepaguva. Pirms ekspedīciju sākuma 1991. gada 20. janvārī militārās vienības “Omon” apšaudes laikā Bastejkalnā operators tika nošauts. Viņa darbu turpināja režisore Dace Micāne-Zālīte, pieaicinot operatoru Viesturu Graždanoviču, fotogrāfu Jāni Deinatu un skaņu režisoru Ģirtu Gaiķi.
Lai parādītu pirms 31 gada filmētos un fotografētos, skaņu lentē ieskaņotos materiālus, ir strādāts vairāk nekā divus gadus. Izstādē pārstāvēta Latgale, Sēlija, Vidzeme un Kurzeme, izceļot arī lībiešus. Tā 2019. gadā Košragā tapa filma “Helmī Stalte – līvu vēja balss”, kurā folkloriste dalās atmiņas par Atmodas laiku, folkloras kustību ceļā uz brīvu Latviju.1991. gadā Sīkragā filmētas un fotografētas teicējas māsas Irma Cerbaha un Elfrīda Žagare.
Izstādes iekārtotāji ir māksliniece inscenētāja Sandra Strēle un Rolands Streļčs, Latvijas vadošā dizaina firma YESWECAN, datordizaina māksliniece Lauma Neretniece. Ekspozīcijā integrētas Līvu savienības Kolkas nodaļas lībiešu etnogrāfiskās lietas, rokdarbi un tekstilijas.