Kolceniece Dženeta Marinska, kura saimnieko lauku tūrisma mītnē “Ūši”, sola decembrī iepazīstināt ar lībiešu tradicionālo ēdienu grāmatu.
Tūrisma jomā Dženeta strādā kopš 2000. gada. Ūšos ir lauku tūrisma mītne, kempings, lībiešu tradicionālie ēdieni un ekskursijas. Lai gan aktīvā atpūtnieku sezona sākas pēc Jāņiem, jau aprīlī brauc putnu vērotāji. Pārsvarā cilvēki šeit ierodas baudīt mieru, klusumu un dabas neatkārtojamo skaistumu. Dženeta ir no tām tūrisma uzņēmējām, kas piedāvā arī seno lībiešu ēdienu degustāciju un iespēju pašiem radoši darboties sklandraušu cepšanas darbnīcā. Viņa stāsta: «Kad 2003. gadā piedāvājumu ieviesu, neviens īsti nebija gatavs par to maksāt. Šobrīd šīs radošās darbnīcas ir ļoti attīstījušās un pieprasītas. Agrāk Kurzemes pusē šādu iespēju piedāvāju vienīgā, tagad jau ir vairāki tūrisma uzņēmēji.”
Laikraksta “Talsu Vēstis” korespondentei Aigai Naudiņai Dženeta stāsta, ka tūristi izmanto iespēju ne tikai atpūsties, bet apskatīt arī dažādus dabas objektus. Viņa piedāvā pašas izveidotu maršrutu – kilometru garu kājāmgājēju ieskatu industriālās Kolkas vēsturē “No Rēveles ķilavām līdz Rīgas zeltam jeb Tradīcijām ir spēks”. Tajā teatralizētu ainu veidā interesentus iepazīstina ar zivsaimniecības vēsturi Kolkā no 19. gadsimta beigām līdz mūsdienām. Maršruta noslēgumā grupas dalībniekiem ir iespēja nogaršot arī uzņēmumā «Līcis 93» gatavotās šprotes un noskatīties dokumentālo filmu par dzīvi Kolkā padomju gados.
Grāmatā “Aicinām lībiešu ķēķī! Tulgid līvõd kēkõ!” būs apkopotas seno un arī mūsdienu lībiešu ēdienu receptes, to apraksts un fotogrāfijas. Tas būs stāsts par lībiešu virtuvi, ēdieniem, tradīcijām. Būs iespēja izsekot līdzi lībiešu likteņstāstiem. Galvenais uzsvars likts uz senajiem lībiešu ēdieniem. Daži no tiem joprojām ir apritē un cieņā, piemēram, sklandrauši, kas ieguvuši jaunu elpu ne tikai Latvijas, bet jau Eiropas mērogā. Taču ir vairāki ēdieni, kas piemirsti un kas, celti gaismā līdzīgi kā sklandrausis, var kļūt populāri. Izdevumā būs arī citi somugru tautu ēdieni. Pie katras receptes būs arī tās zinātāja vārds. Līvu savienība vēlas laist klajā šo kulinārajam mantojumam veltīto izdevumu, lai zināšanas par senajiem un arī mūsdienās gatavotajiem ēdieniem un to pagatavošanu neietu zudībā.